Міжнародний медичний корпус спільно з Одеським національним медичним університетом запрошує взяти участь лікарів у тренінгу «Попередження та зменшення ризиків гендерно зумовленого насильства».

Цей тренінг має на меті підвищити обізнаність медичних працівників про гендерно зумовлене насильство, навчити їх ефективно ідентифікувати випадки насильства, ефективно реагувати на потреби постраждалих, використовуючи підхід, орієнтований на постраждалих, надавати якісну первинну допомогу постраждалим та забезпечувати належне перенаправлення до відповідних служб, сприяючи зниженню ризиків і зміцненню безпеки переживших насильство.

 Ключові аспекти тренінгу:

  • Покращити розуміння: Підвищити обізнаність про основні концепції гендеру, гендерної рівності та гендерних стереотипів. Ознайомити учасників із поширеністю та впливом гендерно зумовленого насильства на постраждалих і суспільство загалом. Навчити визначати види, причини та фактори, що сприяють розвитку ГЗН. Пояснити фізичні, психологічні, сексуальні та економічні наслідки для постраждалих. Проаналізувати наслідки ГЗН для суспільства, зокрема, у контексті громадського здоров’я.
  • Практичні навички: Оснастити учасників знаннями для впровадження першої лінії підтримки постраждалих (підхід LIVES). Ознайомити зі стратегіями реагування на розкриття фактів насильства та роботі з постраждалими, які не готові розкрити факт насильства. Ознайомити з принципами забезпечення конфіденційності, емпатії та гідності постраждалих.
  • Роль медичних працівників у відповіді на ГЗН: Визначити роль і мотивацію працівників охорони здоров’я в реагуванні на ГЗН. Забезпечити знання про механізми виявлення та реагування на випадки насильства. Розвинути навички роботи з наданням безпечних та підтримуючих послуг.
  • Доступні послуги та перенаправлення: Ознайомити із системою перенаправлення та принципами «теплого контакту». Поділитися контактами організацій та ресурсів, до яких можуть звертатися як постраждалі, так і фахівці.

Після завершення цього навчання учасники зможуть:

  1. Розуміти основні концепції гендеру, гендерної рівності та гендерно зумовленого насильства
  2. Визначати основні причини та фактори, що сприяють розвитку ГЗН.
  3. Розуміти фізичні, психологічні та соціальні наслідки для постраждалих від ГЗН.
  4. Мати загальні знання про насильство щодо жінок як проблему громадського здоров’я.
  5. Розуміти основні цінності та поведінку, що сприяють наданню безпечних та підтримуючих послуг.
  6. Отримати інформацію про ресурси та організації куди можуть звертатися як постраждалі від ГЗН так і спеціалісти.
  7. Усвідомлювати роль медичних працівників у відповіді на ГЗН та важливість безпечних, підтримуючих послуг.
  8. Використовувати підхід, орієнтований на постраждалих, та надавати якісну першу лінію підтримки за методом LIVES.
  9. Знати механізми перенаправлення та ресурси, доступні для постраждалих і фахівців.

Стандартизований клінічний тренінг проходитиме у м. Дніпро, Готель «Цивілізація», вул. Мечникова, буд. 19. Детальне місце проведення буде повідомлено заздалегідь.

РЕЄСТРАЦІЯ