Суд удруге заборонив Кабміну об’єднувати Одеський та Кримський медуніверситети

Рішенням від 7 березня Окружний адміністративний суд Києва скасував другу спробу Кабінету міністрів об’єднати Одеський та Кримський медичні університети в новий виш.

Таким чином суд зупинив дію розпорядження Кабміну від 27 лютого 2019 року про створення Національного медичного Одеського університету. Згідно з документом, новий виш повинен був бути створеним шляхом злиття нині діючих Одеського національного медичного університету та Кримського державного медичного університету ім. С. І. Георгієвського. Раніше суд зупинив аналогічне розпорядження КМУ від 27 грудня 2018 року.

Згідно з рішенням, розпорядження Кабміну має ознаки «очевидну протиправність», оскільки суперечить закону «Про вищу освіту» в частині громадського контролю. Крім того, запропонована урядом реорганізація може призвести до звільнення співробітників університетів.

Судове рішення підлягає негайному виконанню.

Нагадаємо, конфлікт МОЗ і ОНМедУ триває з літа 2018 року. Після кількох невдалих спроб змінити ректора в. о. міністра Уляна Супрун ініціювала реорганізацію вишу. Відповідно до закону про вищу освіту керівний орган має право призначати ректорів виключно нових вишу. ОНМедУ заснований у 1900 році. У вузі навчаються більше 11 тисяч студентів з 53 країн світу. Колектив налічує понад 3 тисячі осіб.