Симуляційний клас з ендоскопічних методів діагностики та лікування та курси з малоінвазивної хірургії

На кафедрі організований сучасний центр навчання ендоскопічної хірургії з унікальним комплексом віртуальних симуляторів компанії Simbionics і тренажерів LapTrainer (Simulab):

• LapMentor III – симулятор лапароскопічних операцій з функцією “haptic feedback”, з модулями базових навичок, гастроінтестинальних, торакоскопічних, урологічних та гінекологічних операцій,
  • BronchGIMentor – симулятор гастро-, дуодено, колоно- і бронхоскопії з модулями базових навичок, діагностичних і лікувальних процедур,
  • UroPercMentor – симулятор цистоскопічних та крізьшкірних  нефроскопічних операцій з модулями базових навичок, діагностичних і лікувальних процедур.

Загальний вигляд симуляційного класу

Віртуальні симулятори лапароскопічних операцій LapMentor III и LapExpress

Можливості навчання базовим навичкам на віртуальних симуляторах LapMentor III і LapExpress

Можливості навчання техніці операцій на віртуальних симуляторах

Віртуальний симулятор урологічних операцій UroPercMentor

• Тренажери LapTrainer забезпечені наборами для відпрацювання простих базових навичок (перекладання кільця, протягування нитки в отвори, перекладання квасолі та ін.), Складних базових навичок (килимок для шиття, кишка для накладення анастомозів) і силіконовими органними моделями для відпрацювання операцій (холецистектомія, пластика грижі стравохідного отвору діафрагми, холангіографія, шлунково-кишкові анастомози). Тренажери забезпечені новими лапароскопічними інструментами компанії Wolf.

Тренажери LapTrainer з моделями для відпрацювання базових навичок і силіконової органної моделлюСимуляційний клас дозволяє проводити невеликі конференції та майстер-класи з трансляцією з операційної з двостороннім аудіозв’язком.

Використання симуляційного класу кафедри для проведення конференцій і майстер-класів.

На регулярній основі проводиться 5-денний тематичне удосконалення “Основи лапароскопічної хірургії” у вигляді “інтенсивного курсу” (робота в операційній, на симуляторах і в аудиторії протягом усього дня). Курсанти можуть асистувати на операціях і отримують сертифікат встановленого зразка. Стандартний набір операцій зазвичай включає холецистектомію, TAPP, IPOM, пластику гриж стравохідного отвору діафрагми. Курсанти вивчають переваги флюоресцентной лапароскопії, 3D-лапароскопії, міні-лапароскопічних операцій, можливості різного електрохірургічного і лапароскопічного обладнання та інструментів.

Докладніше про клас читайте на сайті кафедри.