ОНМедУ готовий до безстрокового страйку. Супрун заблокувала зарплати та стипендії 14-тисячного колективу

Блокуванням фінансування Одеського національного медуніверситету в.о. міністра охорони здоров’я Уляна Супрун поставила під загрозу благополуччя багатотисячного викладацького та студентського колективів. Про це журналістам заявив проректор із науково-педагогічної та міжнародної роботи, професор Олег Тарабрін.
Нагадаємо, Міністерство охорони здоров’я повернуло університету кошторис бюджету на 2019 рік без затвердження. Тарабрін назвав такі дії «варварством». Без стипендій і зарплат сьогодні залишаються понад 11 тисяч студентів і 3 тисячі співробітників вишу. Це перший такий прецедент за 119-річну історію навчального закладу.
За його словами, беззаконня з боку Міністерства охорони здоров’я штовхає колектив ОНМедУ «на серйозні заходи». «Готові до безстрокових страйків. Три тижні тому наші студенти без будь-яких закликів приїхали до Києва з вимогою припинити беззаконня щодо нашого університету. Співробітники готові приєднатися до студентів, щоб відстоювати наш університет перед Міністерством охорони здоров’я, перед урядом, перед Президентом», – заявив Олег Тарабрін.
Готовність до страйку підтвердила і заступник голови профспілкової організації ОНМедУ Наталія Гаріна: «Нас підтримує весь колектив, якщо оголосимо страйк, він буде багатолюдним. Водночас ми постараємося не зупиняти навчальний і лікувальний процеси, долучаться фахівці, не задіяні в роботі зі студентами або пацієнтами».
Як повідомлялося раніше, конфлікт МОЗ з Одеським медуніверситетом триває з середини 2018 року. Після кількох невдалих спроб змінити ректора міністерство ініціювало реорганізацію ОНМедУ шляхом злиття з Кримським державним медуніверситетом ім. Георгіївського. 16 січня кілька сотень студентів ОНМедУ пікетували будівлі Кабміну та МОЗ із вимогою зберегти статус університету та відправити у відставку Уляну Супрун і її заступника Олександра Лінчевського. Окружний адміністративний суд Києва призупинив дію відповідного розпорядження.