Інформація про стоматологічний факультет

Історія створення

У 1958 році наказом Міністерства вищої освіти УРСР №904 санітарно-гігієнічний факультет Одеського медичного інституту було реорганізовано в стоматологічний факультет. В наступному 2018 році стоматологічному факультету виповнюється 60 років.

До вересня 1960р. почали функціонувати три спеціальні кафедри: терапевтичної стоматології (зав.кафедри доцент О. І. Марченко), хірургічної стоматології (зав.кафедри професор Г. І. Семенченко), ортопедичної стоматології(зав.кафедри професор В.І. Кулаженко). У 1983 році створена кафедра загальної стоматології, у 1986 р. – кафедра стоматології дитячого віку (зав.кафедри професор М.М. Руденко) і у 2010 р. – кафедра ортодонтії.

Стоматологічний факультет Одеського національного медичного університету укомплектований кваліфікованими науково-педагогічними кадрами, що мають досвід практичної та педагогічної роботи і повністю, забезпечують потреби навчально-виховного процесу. Навчання студентів проводиться на 42 кафедрах. Потенціал тільки стоматологічних кафедр складається з 14 професорів, д.мед.н., 40 доцентів, 28 кандидатів мед.наук, 19 асистентів. За більше як 50 років існування факультету отримали диплом лікаря — стоматолога близько 8 тисяч осіб, у тому числі іноземні громадяни 30 країн світу. Сьогодні на стоматологічному факультеті навчається понад 650 студентів на бюджетній і контрактній формі навчання.

Рішенням Державної акредитаційної комісії від 17.05.2009 р. (протокол № 77) Одеський національний медичний університет визнано акредитованим за статусом вищого закладу освіти четвертого рівня. Ліцензія Державної акредитаційної комісії України надає право на підготовку фахівців за спеціальністю 7.12010005 “Стоматологія” обсягом 175 осіб і 8.12010005 “Стоматологія” – 25 осіб. Основою роботи факультету є підготовка висококваліфікованих спеціалістів, які мають високу фундаментальну, загальномедичну та професійну підготовку. Випускники стоматологічного факультету після закінчення навчання отримують диплом державного зразка про здобуття вищої освіти за спеціальністю “Стоматологія”.

Факультет готує лікарів-стоматологів загальної кваліфікації. Для цього він має необхідну клінічну базу, у тому числі власні університетські стоматологічні клініки, які оснащені сучасним обладнанням провідних фірм Європи. Базові знання студенти отримують на теоретичних та клінічних кафедрах протягом першого та другого курсів. Практичні навички і знання студенти отримують на п’ятьох профільних кафедрах протягом наступних трьох курсів. З 2010 року студенти стоматологічного факультету навчаються за кредитно-модульною системою.

Матеріально-технічна база факультету

На стоматологічному факультеті створена матеріально-технічна база, яка забезпечує умови підготовки фахівців зі спеціальності “Стоматологія”. Клінічні кафедри факультету розташовані у власних університетських клініках і в обласних та міських лікувальних закладах м. Одеси. Клінічні кафедри та лікувальні бази обладнані сучасною діагностичною та лікувальною апаратурою, що дає можливість на високому рівні здійснювати діагностику та лікування, використовуючи вітчизняні і світові досягнення науки. Колектив викладачів факультету постійно проводить роботу з вдосконалення контролю знань студентів та підготовки навчально-методичної документації, що включає розробку методичних рекомендацій, посібників, навчально-методичних розробок, комплексних програм для самоконтролю у відповідності до навчальних програм та сучасних вимог, які видані як державною так і англійською мовами. В організації навчально-методичної роботи значна роль належить бібліотеці університету, яка повністю забезпечує студентів навчальною, довідковою та методичної літературою. У оновленій сучасній бібліотеці студенти можуть використовувати не тільки традиційні підручники на паперовому носії, але й електронні підручники. У читальному залі є більше 500 електронних підручників, авторами яких є провідні науковці унівеситету. Крім того, створена база даних у повнотекстовому форматі тих підручників з фундаментальних дисциплін, кількість яких на паперовому носії обмежена в бібліотеці. На базі кафедри ортодонтії створено симуляційний центр, який оснащений сучасним обладнанням, котре дає можливість підготовки не тільки студентів, а й лікарів післядипломної освіти.

Після успішної здачі ліцензованого інтегрованого іспиту “Крок-2” і державного практично-орієнтованого іспиту на п’ятому курсі та отримання диплому лікаря-стоматолога, випускники продовжують навчання в інтернатурі за обраною спеціальністю на кафедрі загальної стоматології.

Найкращі студенти за рекомендацією Вченої ради університету продовжують навчання в аспірантурі, клінічній ординатурі.