16 травня в конференц-залі єврейського центру “Beit Grand” розпочала свою триденну роботу XXIІI конференція Української протиепілептичної ліги з міжнародною участю «Актуальні проблеми в умовах патоморфозу епілепсії».

Міцна та потужна команда, яка очолює український підрозділ Міжнародної протиепілептичної ліги, під керівництвом професора Андрія Євгеновича Дубенка (м. Харків) за сприяння кафедри неврології Одеського національного медичного університету (д. мед. н. Муратова Т.М., професор Стоянов О. М.) власну 18-ту за рахунком конференцію проводить на землі Південної Пальміри.

З доповідями будуть виступати провідні вітчизняні та іноземні фахівці, які працюють в галузі епілептології.

Зокрема, професор Меїр Біалер (Ізраїль), професор Мілан Бразділ (завідувач відділення неврології, м. Брно, Чеська Республіка), Євген Трінка (Австрія), Джайдіп Капур (США), Девід Геншал (Ірландія), Штефан Рьогг (Швейцарія) і Юрій Кропотов (РФ).

Результатами власних клінічних спостережень та експериментальних досліджень зі слухачами поділяться вітчизняні фахівці, серед яких професор Андрій Дубенко (Харків), Тетяна Літовченко (Полтава), Тетяна Муратова (Одеса), Олександр Стоянов (Одеса), Руслан Вастьянов (Одеса), Геннадій Зубов (Одеса) та інші.

Розглядатимуться широкі аспекти сучасного стану справ у галузі епілептології, починаючи від нових даних стосовно патогенетичних механізмів хронічного судомного синдрому до еволюції поглядів на поліморфізм епілептичних енцефалопатій у дітей. Увагу слухачів приверне, без сумніву, доповідь одеських науковців стосовно проблеми пізньої постінсультної епілепсії, широка дискусія очікується про обговоренні питання стосовно раціональної тактики фармакологічної терапії судом і пошуків оптимальних схем антиконвульсантів.

Наприкінці роботи конференції (18 травня) про перспективи клінічної нейрофізіології розповість Президент Української асоціації нейрофізіологів Геннадій Зубов.