Супрун уже рік намагається захопити Одеський медуніверситет – Запорожан

Уже рік триває рейдерське захоплення Одеського національного медичного університету, організоване в.о. голови МОЗ Уляною Супрун. Про це в інтерв’ю
«РБК-Україна».
розповів академік НАМН України, лауреат Державної премії України в галузі науки і техніки, ректор ОНМедУ Валерій Запорожан (1994–2018 рр.).
«Супрун завжди діє за одним і тим самим планом: вибирає успішний і прибутковий виш, незаконно звільняє ректора з будь-якої причини, ставить свого штрейкбрехера з приставкою «в.о. ректора», визначає того, хто стежитиме за його роботою. Далі вони готують університет до знищення – реорганізації та розграбування: змінюють проректорів, вищий викладацький склад, щоб не було кому заперечити. Ми через все це проходили», – розповів він.
Саме реалізацію такого сценарію Супрун, за словами Запорожана, намагається не допустити колектив Одеського медуніверситету. Тому в.о. голови МОЗ використовує свої повноваження, щоб усіляко тиснути на непокірний ВНЗ.
«Ви пам’ятаєте, як у січні Супрун відмовилася підписати кошторис університету. Через це ми не могли нараховувати зарплати та стипендії, оплачувати комунальні послуги, робити ремонти. Причому ми витрачаємо на це не бюджетні, а самостійно зароблені гроші. Частка державного фінансування в нашому бюджеті становить близько 20%», – пояснив Запорожан.
Він нагадав, що в червні через суд і казначейство все-таки вдалося розблокувати процес, хоча залишилося питання щодо стипендій.
«МОЗ придумав для нас нове випробування – університету відмовили в місцях на держбюджеті. Це означає, що обдаровані студенти, діти ветеранів АТО і ООС, діти із малозабезпечених сімей та інших пільгових категорій не зможуть навчатися безкоштовно, як це гарантує Конституція», – розповів колишній ректор.
Він також додав, що буквально кілька днів тому, порушуючи Конституцію, МОЗ повернув без розгляду подання про призначення двом студентам стипендій президента і Верховної Ради України. Один із цих студентів – повний сирота.
«Попри це, ми прийняли тисячі заяв від абітурієнтів. Багато з них приносили оригінали документів, тобто вони хочуть навчатися саме в нас», – зазначив Валерій Запорожан.