Шановні студенти та співробітники університету!

МОЗ готує провокації: У день складання КРОК 2 університет хочуть відключити від електропостачання
Завтра Одеський медуніверситет можуть відключити від енергопостачання, що призведе до зупинки трьох університетських клінік і зриву складання державного ліцензійного іспиту КРОК 2. Про це повідомив в.о.ректора Юрій Сухін.
Окружний адміністративний суд Києва постановою від 17 травня 2019 року зобов’язав Державну казначейську службу України в Одеській області забезпечувати виплати ОНМедУ в повному обсязі. Однак, попри це, платежі досі заблоковані. «Рішення судів повинні виконувати в нашій країні. У казначействі були судові виконавці, проте скарбниця відмовляється виконати рішення суду. Завтра нам збираються відключити електроенергію, це катастрофа для нас, тому що у нас є хворі, операції, реанімаційні відділення. Це питання життя людей», – заявив Юрій Сухін, уточнивши, що зараз в університетських клініках лікуються 590 осіб.
Крім того, завтра по всій країні стартує складання державного ліцензійного іспиту КРОК 2. Іспит складають за допомогою комп’ютерів, прийняти його усно неможливо. «Завтра здає шостий курс. Якщо вони не складуть цього іспиту, то не отримають дипломів. Тому що це державний ліцензійний іспит, не ми приймаємо. Є Центр тестування, приїхали 19 осіб із Києва, які приймають іспит», – прокоментував в.о. проректора з науково-педагогічної роботи Анатолій Сон.
Водночас він повідомив, що сума боргу перед обленерго досягла 4 млн грн. Попри це, до останнього часу сторонам вдавалося знаходити компромісне рішення. Напередодні старту іспитів «розмови діяти перестали». «Я вважаю, що в Міністерстві охорони здоров’я спеціально роблять усе, щоб іспит не відбувся. Вони висували купу незрозумілих вимог, щоб ми не могли забезпечити його проведення, але всі вимоги виконані, всі готові і тут раптово загроза відключення, – додав Анатолій Сон. – Це чергова ситуація, коли маніакальне бажання пані Супрун звести рахунки з нашим університетом призводить до того, що страждають звичайні пацієнти, студенти, викладачі. Попередній президент не зміг покласти цьому край, і громадяни дали цьому оцінку на виборах. Ми дуже сподіваємося, що нове керівництво країни зважатиме на помилки попередників і якомога швидше зупинить це свавілля».
Нагадаємо, конфлікт МОЗ і ОНМедУ триває з липня 2018 року. Всупереч законодавству та судовим рішенням міністерство кілька разів намагалося призначати в університет свого ректора. Кадрові перестановки супроводжувалися рейдерськими захопленнями корпусів. Із січня 2019 року МОЗ не затверджує річний бюджет університету. Протягом 5 місяців тисячі співробітників і студентів не отримують зарплати і стипендії, хоча на рахунках університету більш ніж достатньо коштів.