«Секретні матеріали»: Конфлікт навколо Одеського медуніверситету — особиста помста Уляни Супрун

Війна Міністерства охорони здоров’я України проти Одеського національного медичного університету розв’язана через особисту помсту Уляни Супрун. Про це йдеться в сюжеті програми «Секретні матеріали» на 1+1.
Як зазначають автори сюжету, причиною конфлікту могла стати Вчена рада при Міністерстві охорони здоров’я. В.о.міністра Уляна Супрун вирішила ліквідувати орган, а Валерій Запорожан, який очолював його протягом багатьох років, виступив рішуче проти. «Вона ліквідувала всі інституції, які дають інформацію про реальний стан галузі. Ми сьогодні не знаємо, яка смертність дітей, онкохворих, яка втрата населення, фахівців. Якщо ми не маємо цієї статистики, ми не можемо планувати, що робити. Я висказався, і пішло», — розповідає Валерій Запорожан.
У відповідь Міністерство охорони здоров’я звільнило ректора Запорожана та спробувало призначити свого в.о ректора — всупереч законодавству України. Ставленики МОЗу принаймні 6 разів намагалися здійснити силове захоплення університету. Коллектив став на захист, за що його позбавили грошей. Вже більше ніж півроку фінансова діяльність університета заблокована через кошторис, який МОЗ відмовився затвердити. Співробітники не отримують зарплату, студентам не виплачують стипендії, в університетських клініках закінчуються препарати, а засоби для огляду пацієнтів лікаря купують за власний рахунок. «Щодня ми боїмося, що завтра або післязавтра ми не матимемо кисню. У нас закінчуються наркотичні засоби, і це проблема для відділення анестезіології та хірургії», — розповідають лікарі.
Міністерство охорони здоров’я також позбавило університет бюджетних місць на наступний навчальний рік. Це означає, що сотні дітей пільгових категорій, включаючи переселенців, дітей ветеранів АТО та ООС, не зможуть навчатися безкоштовно. Більше того, МОЗ спрямувало листи в посольства іноземних держав, в яких не рекомендувало відправляти студентів на навчання в Одеський національний медуніверситет.
Редакція «Секретних матеріалів» спрямувало в МОЗ інформаційний запит стосовно причин позбавлення університету бюджетних місц,а також з проханням пояснити, на яких підставах відомство звернулося до посольств, поставивши під удар міжнародний імідж України. На момент виходу сюжету відповіді МОЗ не надало.

Переглянути сюжет