Професор Антоніо Доменіко Джуліано Прокопіо (Antonio Domenico Giuliano Procopio, MD)

Професор Антоніо Доменіко Джуліано Прокопіо (Antonio Domenico Giuliano Procopio, MD, бакалавр мистецтв) є Директором Відділення експериментальної патології та профпатології в Університеті Анкони та Проректором  Італійського Національного Інституту з проблем старіння.

До кола його основних наукових інтересів, за якими він здобув спеціалізацію під час навчання та підвищення кваліфікації, належать управління санітарними системами, трансдукція медичних сигналів, хірургічна патологія, патологічна анатомія, експериментальна імунологія.

З 1981 р. по теперішній час професор А. Д. Дж. Прокопіо є членом  медичної ради Італії (Ordine Dei Medici).  В 1983-1985 рр.. він співпрацював у Міжнародному Науковому товаристві Фогарти,  Національному інституті раку та Національному інститути здоров’я в США.  В 1985-1986 рр.. він був медичним офіцером Італійської армії, спеціалізуючись в розділах мікробіології і хірургічної патології. В 1986-1987 рр.. проф. А. Д. Дж. Прокопіо працював як професор загальної патології та завідувач кафедри експериментальної медицини в університеті “La Sapienza” (Рим), отримав нагороду Wellcome Italia Award. Також в 1988-1990 він працював на факультеті експериментальної медицини в Університеті Аквіли, та в Лабораторії імунології Національного інституту алергічних та інфекційних захворювань  США.

В 1989-1991 рр.. проф. А. Д. Дж. Прокопіо був керівником науково-дослідного підрозділу Міжвузівський центр по дослідженню раку. З 1990 р. до теперішнього часу він є головним дослідником конкурсних грантових дослідних програм  декількох університетів. В 1991-2010 рр.. він був головним дослідником конкурсних грантових дослідних програм італійської асоціації з лікування раку Researc (AIRC).

З 1993 р. проф. А. Д. Дж. Прокопіо співпрацює з Канцелярією директора Національного інституту з дитячих хвороб США. З 1992 р. він є керівником дослідницького підрозділу Національної дослідницької ради, з 1997 р. – членом виконавчої ради Університета «Г. Д’Аннунціо» у Пескарі, Італія.

В 1997-2000 рр.. проф. А. Д. Дж. Прокопіо працював як директор і голова Організації лабораторної медицини «SS. Аннунціата», університетської лікарні, і лікарні «С. Камілло Де Лелліс». В 1997-2000 він був директором Департаменту  Клінічної Патології та Департаменту онкології та неврології, а також ад’юнкт – професором і завідувачем кафедри Клінічної патології факультету медицини та хірургії університету «Г. Д’Аннунціо». З 2000 року та по теперішній час він є  ординарним професором і завідувачем кафедри загальної та клінічної патології и членом ради факультету медицини та хірургії в Університеті Анкони.

В 2001-2002 проф. А. Д. Дж. Прокопіо був директором Інституту експериментальної патології в Анконі, також головним дослідником італійських національних науково-дослідних медичних проектів, і до теперішнього часу є  рецензентом національних науково-дослідних проектів італійського Департаменту з університетської освіти та досліджень. В 2003-2005 рр.. він був головним дослідником Стратегічної національної програми досліджень італійського Департаменту громадської охорони здоров’я, а в 2003-2006 рр.. – членом Комітету з етики Університету “Карло Бо” в Урбіно, Iталія.

В 2003-2008 рр.. проф. А. Д. Дж. Прокопіо був директором відділу молекулярної патології і експериментальної терапії в Університеті Анкони.

З 2004 р. по теперішній час проф. А. Д. Дж. Прокопіо є директором Центру клінічної патології та інноваційної терапії, Центру цитології і лабораторії клінічної патології італійського Національного інституту з проблем старіння в Університеті Анкони. В 2005-2007 рр.. він був членом Національного комітету з фінансування дослідницьких грантів  італійського Департаменту охорони здоров’я в Римі, а в 2006-15 рр.. –  головою програми «Екологічна та промислова патологія» в Університеті Анкони. Також в 2006-2015 рр.. він був головою програми ординатури з клінічної патології в Університеті Анкони та головою програми ординатури «Alma Mater Studiorum» Болонського університету.

В 2007-2011 рр.. проф. А. Д. Дж. Прокопіо був головою комітету «Дослідження та інновації», а з 2013 р. по теперішній час – директором відділення експериментальної та профпатології в Університеті Анкони. З 2014 р. по теперішній час він є Проректором  італійського Національного інституту з проблем старіння, а з 2015 р. по теперішній час – головою програми ординатури з клінічної патології та біохімії в Університеті Анкони. З 2016 р. він також є професором  і викладачем у програмі «Наукі життя» Політехнічного Університету делла Марче в Анконі.

Наукометричні показники проф. А. Д. Дж. Прокопіо належать до кращих в Італії  та входять у топ 2,5% світових вчених  (за даними  ResearchGate).