ДО ВІДОМА СТУДЕНТІВ

З 2016-2017 навчального року в Одеському національному медичному університеті планується розпочати підготовку офіцерів запасу. За додатковою інформацією звертатися до начальника кафедри медицини катастроф та військової медицини Одеського національного медичного університету, к.мед.н., доцента Майданюка Володимира Павловича. Тел. 048-722-72-59

Правила прийому на військову підготовку за програмою офіцера запасу медичної служби у 2019/2020 начальному році

Історична довідка
кафедри медицини катастроф та військової медицини Одеського національного медичного університетуВперше в історії Одеського медичного інституту в вересні 1933 року відкривається спеціальна кафедра військово–медичної освіти студентів, яка мала назву – кафедра спеціальної підготовки, з квітня 1944 року – кафедра військово-медичної підготовки. Головним напрямком діяльності військової кафедри було глибоке вивчення досвіду організації медичного забезпечення бойових дій сухопутних військ, впровадження в учбовий процес перевіреної у ході війни системи етапного лікування поранених та хворих з евакуацією за призначенням; наукова робота кафедри була повязана з лікуванням ран, дослідженням етіопатогенезу травматичного шоку.

З квітня 1963 року кафедру перейменовано на Військово-морську кафедру Одеського медичного інституту, що було пов’язано з якісним перетворенням Військово-морського флоту під впливом науково-технічної революції, а саме: впровадженням ракетно-ядерної зброї у підводні системи стратегічного призначення; озброєнням флоту океанською авіацією дальньої дії; впровадженням в Військово-морський флот корабельних авіаційних бойових засобів.

На кафедрі було створено: цикл організації і тактики медичної служби Військово-морського флоту; цикл військової токсикології, радіології та медичного захисту від зброї масового ураження; курс медичної служби цивільного захисту.

Наказом Ректора Одеського національного медичного університету згідно Постанови Кабінету Міністрів України № 143 від 25.03.2015 року «Про оптимізацію мережі військових навчальних підрозділів вищих навчальних закладів», відповідно до статті 11 Закону України «Про військовий обов’язок і військову службу», Наказу Міністерства оборони України, Міністерства охорони здоров’я України, Міністерства освіти і науки України № 514/633/989 від 29.09.2015 р. «Про утворення кафедр медицини катастроф та військової медицини вищих медичних навчальних закладів» відкрито кафедру медицини катастроф та військової медицини Одеського національного медичного університету.

Основним завданням кафедри є підготовка офіцерів медичної служби запасу з метою забезпечення Збройних Сил України, Військово – Морських Сил України та інших військових формувань необхідною кількістю висококваліфікованих військових лікарів для виконання військового обов’язку в запасі, служби у військовому резерві, проходження військової служби за контрактом або за призовом осіб офіцерського складу Збройних Сил України, Військово – Морських Сил України та в інших військових формуваннях.