Офтальмологічний медичний центр

Клініка заснована 25 вересня 1903 року на базі кафедри очних хвороб Новоросійського університету міста Одеса, професором С.С. Головіним, який очолював її до 1911 року.

В свій час клінікою керували видатні офтальмологи: з 1911 – 1956 рік академік В.П. Філатов,  проф. Кальфа С.Ф., проф. Черкасов И.С., з 1997 – 2015 р.р. заслужений діяч науки і техніки України проф. Венгер Г.Ю. З початку 60-х років до 1997 року клініка була структурним підрозділом Міської клінічної лікарні № 2 м. Одеси, складалася з 2-х стаціонарних відділень на 80 ліжко-місць,  поліклінічного відділення, та кабінету очної швидкої допомоги. В 1997 році на базі стаціонарних офтальмологічних відділень та очної поліклініки було сформовано Міський лікувально-діагностичний  Центр  мікрохірургії ока, а з  2002 року Центр реорганізовано в Міську клінічну лікарню № 4. З грудня 2014 року на базі Міської клінічної лікарні сформовано Медичний офтальмологічний центр Університетської клініки № 2 ОНМедУ.

Головний лікар – Кресюн Наталія Валентинівна, Заслужений лікар України, лікар-офтальмолог вищої категорії,  д.м.н., доцент кафедри офтальмології.

Заступник головного лікаря з медичної частини – Лоза Олександр Вікторович, лікар-офтальмолог вищої категорії.

Заступник головного лікаря з технічних питань – Паскал Микола Іванович.

Відділення № 1 – завідуючий Колесниченко Сергій Валентинович, лікар-офтальмолог вищої категорії. До складу відділення входять: консультативно-діагностичний офтальмологічний центр (2 консультативних кабінета, кабінет охорони зору у дітей, фізіотерапевтичний кабінет) та офтальмо-травматологічний центр.

Відділення № 2 (стаціонар на 30 ліжок) – завідуюча Гуденко Оксана Володимирівна,  лікар-офтальмолог вищої категорії.

Відділення № 3 (стаціонар 30 ліжок) – завідуюча професор Ульянова Надія Анаталіївна, лікар-офтальмолог вищої категорії, доктор медичних наук, професор кафедри офтальмології. Дійсний член Європейської асоціації ретинальних спеціалістів «Euretina» та Європейської асоціації рефракційних та катарактальних хірургів «ESCRS».

Центр надає високоспеціалізовану офтальмологічну допомогу,   на базі          Центру розташовано найстаріший кабінет невідкладної      офтальмологічної допомоги, котрий був засновано   академіком В.П. Філатовим у 1931-1932 р.р.,   який і  в наш час надає   невідкладну медичну   допомогу – цілодобово.          Поряд         з          загально     признаними в      нашій країні та за кордоном методами          діагностики,        лікування та        хірургічних втручань в Центрі широко          застосовуються інноваційні   методики, розроблені   співробітниками           кафедри      офтальмології     ОНМедУ та працівниками     Медичного          офтальмологічного центру    ОНМедУ.

Медичний офтальмологічний центр проводить:

 • діагностику усіх видів офтальмологічної патології у дорослих та дітей;
 • невідкладну офтальмологічну допомогу при травмах та опіках очей та його придатків – цілодобово;
 • консервативне лікування усіх видів офтальмологічної патології, в тому числі зі застосуванням клітинної терапії та фізіотерапевтичних методів;
 • діагностику та консервативне лікування астигматизму, короткозорості, далекозорості та амбліопії у дітей різного віку;
 • хірургічне лікування дакріоциститу у дітей;
 • хірургічне лікування катаракти (стареча, діабетична, травматична та ін.) із застосуванням різноманітних сучасних методів;
 • хірургічне лікування різних видів глаукоми, у тому числі зі застосуванням мікроімпланта “EX-PRESS”.
 • імплантацію різноманітних моделей штучного кришталика;
 • операції при косоокості;
 • реконструктивні операції на повіках та очах, викликаних віковими захворюваннями та дегенеративними змінами, а також після травм та опіків;
 • консервативне та хірургічне лікування захворювань сітківки, та судинної оболонки, у тому числі операції при відшаруванні сітківки     та інтравітреальні введення різноманітних препаратів.

Центр є навчально-науково-лікувальним підрозділом Одеського національного медичного університету. Являється базою кафедри офтальмології ОНМедУ, де проводиться навчання студентів, підготовка лікарів-інтернів, клінічних ординаторів, магістрантів та аспірантів.

Контакти центру:

65082, м. Одеса., вул. Ольгіївська, 4.

Графік роботи:

Консультативно-діагностичний центр працює за попереднім записом:

Понеділок – п’ятниця, по графіку лікарів Центру.

Вихідний: субота-неділя.

Запис на консультативний прийом з понеділка по п’ятницю

по телефону реєстратури – 723 52 08 с 9.00 до 15.00,

Вихідний: субота-неділя