Науково-практична конференція з міжнародною участю «Організація та проведення комплексних заходів при масовому травматизмі з метою ідентифікації особи»

10-12 травня 2018 року в м. Одеса відбулася науково-практична конференція з міжнародною участю «Організація та проведення комплексних заходів при масовому травматизмі з метою ідентифікації особи», яка була організована кафедрою судової медицини Одеського національного медичного університету та Асоціацією судових медиків України.

Основними напрямками конференції, в рамках яких були зроблені доповіді, стали сучасні аспекти ідентифікації особи при проведенні судово-медичної експертизи, нормативно-правове забезпечення судово-медичної експертизи з метою ідентифікації особи та новий комплексний підхід до питань ідентифікації особи за умов великої кількості постраждалих (у тому числі від вибухової травми).

Зі вступними та вітальними словами виступила проректор з науково-педагогічної роботи (з міжнародних зв’язків) Одеського національного медичного університету, професор Марічереда В.Г. З вітальними словами учасникам конференції також виступили начальник Головного управління Національної Поліції в Одеської області, генерал поліції 3-го рангу Головін Д.В., заступник директора Департаменту охорони здоров’я Одеської облдержадміністрації Гінжул І.В., начальник  Головного бюро судово-медичної експертизи МОЗ України Кондратенко В.Л., завідувач кафедри судової медицини НМАПО ім. П.Л. Шупика, професор Мішалов  В.Д., Голова Асоціації судових медиків України, заслужений лікар України, доцент Войченко  В.В. та завідувач кафедри судової медицини Одеського національного медичного університету, професор Кривда Г.Ф.

В конференції взяли участь представники Слідчого управління ГУ НП в Одеській області, Одеського державного університету внутрішніх експертиз, Одеського науково-дослідного експертно-криміналістичного центру МВС України, більше 100 делегатів з усіх регіональних бюро судово-медичної експертизи та викладачів дисципліни «Судова медицина» закладів вищої освіти України. Окрім того, з доповідями виступили провідні спеціалісти в галузі судової медицини з Університетського центру судової медицини (Лозанна-Женева, Швейцарська Конфедерація), віце-президент Асоціації судових стоматологів Федеративної Республіки Німеччина, президент Східноєвропейської асоціації судових медиків та представники Центру судової медицини Республіки Молдова.

Другий день конференції був присвячений доповідям представників Міжнародного Комітету Червоного Хреста в Україні, метою яких було висвітлення ключової ролі судово-медичної (та інших судових) експертизи у процесі ідентифікації невпізнаних тіл та ефективного пошуку зниклих осіб під час  великомасштабних подій (таких як тривалий озброєний конфлікт) з метою розв’язання складних випадків та покращення кількості ідентифікацій завдяки комплексному підходу та залученню судових експертів різних дисциплін.

До конференції зверстаний спеціальний випуск фахового журналу “Судово-медична експертиза”.

За результатами конференції делегатами були прийняті важливі рішення щодо поліпшення організаційних заходів, спрямованих на проведення ідентифікації трупів невпізнаних осіб.