Науково-практична конференція «Актуальні питання спадкоємності ведення пацієнта з поліморбідною патологією внутрішніх органів в умовах реформування системи охорони здоров’я».

25–26 квітня 2019 року кафедрою внутрішньої медицини № 2 ОНМедУ в партнерстві з Асоціацією сімейної медицини Одеського регіону та обласним департаментом охорони здоров’я в конференц-залі готельного комплексу «Одеса» була проведена науково-практична конференція «Актуальні питання спадкоємності ведення пацієнта з поліморбідною патологією внутрішніх органів в умовах реформування системи охорони здоров’я». Конференція включена до «Реєстру конгресів, з’їздів, симпозіумів та науково-практичних конференцій, які проводитимуться у 2019 році», що узгоджений з НАМН України та затверджений МОЗ України, за № 160.

Конференція присвячена актуальним питанням діагностики та лікування пацієнтів з коморбідною та поліморбідною патологією внутрішніх органів з точки зору ефективної взаємодії лікарів різних спеціальностей в сучасних умовах реформування системи охорони здоров’я України.

В конференції взяли участь більше 150 делегатів переважно з Одеси,  Одеської, Миколаївської та Херсонської областей. З доповідями виступили 20 доповідачів з різних наукових і вищих навчальних медичних закладів України. Доповіді були присвячені обговоренню питань спадкоємності та ефективної взаємодії лікарів різних спеціальностей у веденні пацієнта з поліморбідною патологією внутрішніх органів в умовах реформування системи охорони здоров’я та представлені у форматі 3 проблемних лекцій, 2 майстер-класів із клінічного розбору пацієнтів з коморбідною та мультиморбідною патологією. Кожний з форматів містив демонстрацію обґрунтованих клініко-фармакологічніх підходів щодо оптимізації програм медикаментозного лікування, зокрема, вибору режиму дозування, оцінки ефективності та безпеки застосування лікарських засобів різних класів. Активну участь у роботі конференції взяли делегати – практично кожна доповідь супроводжувалася жвавим обговоренням, питаннями та відповідями.

Уже традиційно окремою секцією на конференції звучали доповіді молодих вчених з Одеси, Харкова та Херсона.

До конференції було надруковано збірник матеріалів конференції, який містить 28 тез фахівців і молодих вчених з різних міст України.

Наприкінці конференції всім учасникам було запропоновано екскурсію для ознайомлення з інноваційними технологіями Центру реконструктивної та відновної медицини (університетська клініка) ОНМедУ.

Усі учасники конференції отримали сертифікати.

Підсумком конференції стало прийняття резолюції, ключовими тезами якої є:

1. Продовжити вивчення та фахове обговорення актуальних питань діагностики та лікування пацієнтів з коморбідною та поліморбідною патологією внутрішніх органів з огляду на ефективність взаємодії лікарів різних спеціальностей у сучасних умовах реформування системи охорони здоров’я України. Результати представити на наступній V щорічній науково-практичній конференції, присвяченій оптимізації ведення коморбідних станів у сучасній клінічній практиці 2–3 квітня 2020 року.
  2. Удосконалювати організацію медичної допомоги хворим з коморбідною та поліморбідною патологією внутрішніх органів за рахунок розробки алгоритмів коректної взаємодії фахівців у лікуванні таких пацієнтів з урахуванням чинних стандартів, але з максимальною індивідуалізацією підходів до лікування для запобігання поліпрагмазії.
  3. Включати в програму наступних конференцій виступи вітчизняних і закордонних фахівців суміжних спеціальностей.
  4. Продовжити традицію проведення у межах конференції сателітного симпозіуму, присвяченого результатам наукових досліджень молодих вчених.