Колектив ОНМедУ до президента Володимира Зеленського: Беззаконня та свавілля Супрун мають бути терміново припинені

Колектив Одеського національного медичного університету продовжує боротьбу проти беззаконня та свавілля очільників Міністерства охорони здоров’я України, які давно перейшли межу припустимого.

Колектив направив листа президенту України Володимиру Зеленському з проханням допомогти у вирішенні ситуації, яка склалася через дії МОЗу та триває вже більше року. У зверненні наголошується: той факт, що МОЗ є органом управління університету та органом державної влади, не є дозволом на порушення законів. Зокрема, законодавство не передбачає повноважень МОЗу призначати в.о. ректора ОНМедУ. Однак вже майже рік з незрозумілих на те причин Супрун намагається призначити  керівником університету свою прибічницю Дубініну. Вона неодноразово організовувала рейдерські захоплення університету за участі проплачених тітушок та шляхом постійного тиску та залякування працівників та студентів.

Порушуючи закон, МОЗ будь-якими способами намагається заблокувати роботу ОНМедУ. Уже минуло сім місяців 2019 року, а МОЗ і досі не затвердило кошториси університету на 2019 рік. Саме через це працівникам не виплачувались зарплати, студентам – стипендії, що призвело до масових звільнень працівників, також не було можливості оплатити комунальні послуги та належним чином здійснювати господарську діяльність. У гуртожитки припинили постачання газу, був високий ризик відключення ще й електроенергії, що могло призвести до відключення хворих пацієнтів університетських клінік від електричних апаратів, що підтримують їх життєдіяльність.

Адміністрація ОНМЕдУ довела провину МОЗу у суді та в травні домоглося розблокування бюджету: казначейство провело платежі саме на підставі ухвали суду та платіжних документів за підписом т.в.о. ректора Юрія Сухіна. Проте МОЗ вдалося до небаченого: перестало надавати фінансування. Через відсутність коштів знову неможливо проводити платежі.

Про те, що МОЗ намагається знищити Одеський університет будь-якими способами свідчить також той факт, що відомство двічі намагалося провести через Кабінет Міністрів рішення про злиття ОНМедУ з КДМУ ім. С.І. Георгієвського. Це нонсенс, оскільки діяльність Кримського університету сьогодні здійснюється на користь держави-агресора.

Складається враження, ніби МОЗ просто нахабно знущається з людей, які реально уже не мають засобів для існування. Студенти та працівники ОНМедУ поставлені на межу виживання. Ми обурені та шоковані протиправними діями з боку керівництва МОЗу.  Ця незаконність і свавілля повинні бути терміново припинені. Ситуація неприпустима та потребує негайного врегулювання.

Колектив просить Володимира Зеленського захистити права 14 тисяч людей, які працюють і навчаються в ОНМедУ, забезпечити нормальне та стабільне функціонування університету. Президента просять врятувати від Супрун один з найстаріших та найбільших вищих навчальних закладів країни.