Історія кафедри професійної патології, клінічної, лабораторної та функціональної діагностики

Кафедра морської медицини Одеського медичного інституту ім.. М.І. Пирогова  була створена в 1977 році на базі факультету удосконалення лікарів. Основною метою її створення стало післядипломне навчання лікарів за спеціальністю “судновий лікар”.  Перший завідувач – к.мед.н., доцент М.С. Денисюк (1977-86). З 1986 до 2005 р. – кафедрою керував академік АМН України, З.д.н.т. України, заслужений лікар України, д.мед.н., професор А.А. Лобенко.

На кафедрі було розпочато навчання лікарів-медиків відповідно до розроблених уніфікованих програм та вдосконалення знань суднових медичних працівників за основними питаннями суднової медицини.

Таким чином, на кафедрі морської медицини вперше в світі було здійснено організацію вищої морської медичної освіти.

У 1992 році кафедра морської медицини, нарівні з Українською НДІ морської медицини та лікувально-профілактичними установами практичного охорони здоров’я, увійшла до складу науково-виробничого об’єднання “Медицина транспорту”. Об’єднання було створено для вдосконалення медико-біологічного забезпечення роботи людини в умовах Світового океану. Це підвищило рівень медичної допомоги морякам і сприяло розвитку морської медицини, як наукової дисципліни.

В 1999 році кафедра морської медицини була реорганізована в кафедру морської медицини та професійних захворювань. На кафедрі, поряд з підготовкою лікарів для водного транспорту, розпочато підготовку фахівців для надання лікувально-профілактичної допомоги працівникам промислових виробництв та будівельних організацій.

З 1993 по 2000 рік кафедра спільно з НПО «Медицина транспорту» брала участь у роботі Спеціалізованої наукової ради з космічної, авіаційної та морської медицини. За час роботи ради було захищено 62 дисертації, з яких 22 на здобуття ступеня доктора медичних наук.

У 2004 році було розпочато навчання студентів 4 курсу фармакологічного факультету та післядипломної підготовки фахівців за програмами лабораторної та функціональної діагностики.

У 2005 році кафедра морської медицини та професійних захворювань була реорганізована в кафедру професійної патології, клінічної, лабораторної та функціональної діагностики. З 2005 р. і по теперішній час завідувачем кафедри є Заслужений діяч науки і техніки України, д.мед.н., професор А.М. Ігнатьєв.

У 2006 році кафедра спільно з органами практичної охорони здоров’я створила “Асоціацію спеціалістів УЗД”, а також “Регіональну асоціацію проблем остеопорозу”.

В даний час кафедра професійної патології, клінічної лабораторної та функціональної діагностики займається навчанням студентів 4-5 курсів та лікарів-інтернів за спеціальностями «Професійні хвороби», «Внутрішні хвороби» та «Лабораторна діагностика», проводить курси первинної спеціалізації та передатестаційні цикли з різних дисциплін.