Доктор Лівіу Опреа (Dr. Liviu Oprea)

Доктор Лівіу Опреа (MD, PhD)  – доцент кафедри Біоетики в Університеті медицини та фармації “Гр. Т. Попа” в місті Ясси, Румунія.

Доктор Опреа отримав освіту в Коледжі Косташе Негруцці, Університеті медицини і фармації “Віктор Бабєш” (Румунія), Університеті Аделаїди (Австралія; ступінь PhD – доктора філософії) та в університеті Кейс Вестерн Резерв (США; ступінь Master of Art).

Доктор Лівіу Опреа спеціалізується в таких галузях як біоетика, політика в галузі охорони здоров’я, якісні дослідження, суспільна охорона здоров’я, медична освіта, сімейна медицина, управління охороною здоров’я, етика в освіті та економіка охорони здоров’я.

В даний час основною галуззю його роботи і наукових інтересів є біоетика. Він має великий досвід у проведенні якісних досліджень взаємовідносин лікар-пацієнт. Напрямком його особливих наукових інтересів є етичні питання, що виникають при первинному лікуванні хронічних захворювань, і питання етики суспільної охорони здоров’я.

Доктор Опреа також має досвід роботи в Центрі тривалих медичних досліджень (де він займав посаду виконавчого директора) та Центрі сімейної медицини в Університеті медицини и фармації “Гр. Т. Попа”, і досвід викладання міждисциплінарних курсів клінічної етики, етики в галузі суспільної охорони здоров’я, біоетики та поведінкових наук для студентів-медиків та магістрантів.

Доктор Опреа є виконавчим редактором «Румунської журналу біоетики» («Revista Romana de Bioetica» – RRB). RRB є міжнародним щоквартально рецензованих академічним журналом, присвяченим сучасним проблемам біоетики. Він індексується Thomson Reuters з 2007 року і в даний час має імпакт-фактор 1,17.

Доктор Лівіу Опреа активно працює у проекті CHRONEX-RD – східноєвропейська програма щодо вдосконалення і розвитку досліджень в області хронічних захворювань. Програма CHRONEX-RD є спільним проектом Університету медицини і фармації “Гр. Т. Попа” в городе Ясси, Румунія, Державного університету медицини і фармації імені Ніколае Тестіміціану в Кишиневі, Молдова, та Одеського національного медичного університету.

Цей проект спрямований на сприяння економічному зростанню регіону, що включає території України, Румунії та Молдови. Він ставить своєю метою інтеграцію та консолідацію регіональних академічних можливостей і створення інформаційної мережі з обміну передовим досвідом для лікування хронічних захворювань, створення потенціалу по міждисциплінарної інтеграції в дослідженнях і розробках в галузі освіти та медичної практики.

Три університети, що беруть участь у цьому проекті, виконують взаємодоповнюючі ролі в його реалізації в трьох країнах. На етапі розробки та планування проекту, команди з 3 основних інститутів цієї мережі періодично зустрічалися і тісно працювали разом, щоб створити план конкретний дій та спільно виконувати його. За підтримку та сприяння доктора Лівіу Опреа ряд співробітників Одеського національного медичного університету пройшов професійні тренінги за програмою CHRONEX-RD.