Доктор Едвард Малець (Dr. Edward Malec)

Професор Едвард Малець є випускником Медичної академії в Кракові (1979), яку він закінчив з відзнакою. Він спеціалізується в галузі хірургії та дитячої кардіохірургії.

З 1983 року він зайняв посаду асистента, а з 1987 року доцента кафедри дитячої кардіохірургії клініки в Кракові. У 1997 році він був призначений начальником Департаменту кардіохірургії, а потім Польсько-Американського інституту педіатрії Ягеллонського університету. Клініка під його керівництвом отримала міжнародний сертифікат менеджменту якості ISO в лікуванні дітей з вродженими вадами серця, проведенні наукових досліджень та навчальних заходів для студентів та лікарів.

У 2000-2007 роках професор Е.Малець обіймав посаду заступника директора Польсько-Американського інституту педіатрії в Кракові, а також завідувача кафедри дитячої хірургії Ягеллонського університету.   У 2007-2013 роках він очолював Клініку дитячої кардіохірургії університету Людвіга-Максиміліана в Мюнхені, працюючи з дітьми з різних країн Європи. Він виконував пересадки серця, а також серця і легенів у дітей і дорослих з вадами серця, практикував  лікування та імплантації штучного шлуночка для підтримки роботи серцевого м’яза. Професор Е.Малець керував численними дослідними програмами, спрямованими на розвиток дитячої кардіохірургії.

З січня 2013 р. професор Е.Малець є начальником відділу кардіохірургії та дитячої хірургії вроджених вад серця в Університетській клініці в Мюнстері, де він успішно робить корекцію найскладніших вад серця і трансплантації серця, а також серця і легенів у дітей і дорослих, які страждають серцево-судинними захворюваннями.

Професор Е.Малець удосконалював свою майстерність в престижних медичних центрах в Європі і Сполучених Штатах Америки (зокрема інститут Альдо Кастанеда, Clinique де Genolieur, Дитяча лікарня та медичний центр Філадельфії,  Дитячий шпиталь та медичний центр Бостона,  Національний інститут серця в Вашингтоні).

Професор Е.Малець зробив більше 7000 складних операції на серці у дітей з вадами серця в Польщі, Казахстані, США, Словаччини, Норвегії, Німеччини і Швейцарії. Він є консультантом центрів дитячої кардіохірургії в Україні і Білорусі. Під його керівництвом, 8 фахівців отримали ступінь доктора медичних наук, 2  – доктора з медичної реабілітації, також він підготував 5 освічених фахівців в області дитячої кардіохірургії.

Професор Е.Малець є автором численних наукових публікацій, членом редакційних колегій та рецензентом багатьох наукових журналів. За його ініціативою був підготований перший у Європі підручник – керівництво для батьків що мають дітей з пороком серця.

Під час своєї роботи в клініці Кракова професор Е.Малець першим в Польщі застосував механічну кровоносну підтримку і екстракорпоральну мембранну оксигенацію (ЕКМО) у дітей після операції на серці,  провів успішну операцію у дитини з синдром гіпоплазії лівих відділів серця,  та розпочав програму лікування цього дефекту в Польщі.

Професор Едвард Малець отримав багато  нагород за свою роботу з розвитку дитячої кардіохірургії, а в 2002 році був удостоєний премії Європейської асоціації кардіохірургії. У рейтингу лікарень Newsweek очолюване їм відділення дитячої кардіохірургії зайняло перше місце. У 2013 році президент Польщі Броніслав Коморовський нагородив  професора Е.Малеця хрестом офіцера Ордена Відродження Польського (Полонія Рестітута) за видатні досягнення в області дитячої кардіохірургії та допомогу польським дітям. У 2014 році міністр закордонних справ Радослав Сікорський надав проф. Е.Малецю Знак Пошани “Бене Меріто” за дії, що істотно підсилюють позицію Польщі на міжнародній арені. Також професор Е.Малець був нагороджений «Орденом Усмішки» – від врятованих дітей з усього світу.

Професор Е.Малець отримав премію міністра національної освіти і спорту за впровадження інноваційних методів для лікування серцевої гіпоплазії лівих відділів серця. Він є володарем престижної статуетки “Місія охорони здоров’я” в категорії Scientist, та був три рази визнаний  журналом Фокус одним з кращих лікарів в Німеччині.

Професор Е.Малець є членом ряду наукових товариств. Серед них, зокрема,  Польська асоціація дитячих хірургів, Польський клуб кардіохірургів, Європейське суспільство серцево-судинної хірургії, Польське суспільство кардіохірургів, Американська асоціація кардіохірургії, Світове суспільство дитячої хірургії та вроджених вад серця, тощо.