Доктор Джеймс Рутка (Dr.James T. Rutka, MD, PhD, FRCSC, FACS, FAAP, FAANS)

Професор Джеймс Т. Рутка (James T. Rutka, MD, PhD, FRCSC, FACS, FAAP, FAANS)  – завідувач кафедри хірургії в Університеті Торонто, Канада. Також проф. Дж. Рутка є головним редактором Журналу Нейрохірургії (Journal of Neurosurgery).

Також проф. Дж. Рутка  є со-директором та головним дослідником (Co-Director & Principal Investigator) у Дослідницькому Інституті (Research Institute) та працює як нейрохірург у Шпиталі для Хворих Дітей (The Hospital for Sick Children).

В якості старшого науковця (Senior Scientist) проф. Дж. Рутка співпрацює у Дослідницькому Центрі з Пухлин Мозоку Артура та Соні Лабатт (The Arthur and Sonia Labatt Brain Tumour Research Centre), головним напрямком його діяльності та досліджень є клітинна біологія

У теперішній час основними науковими інтересами та напрямками, над якими працює проф. Дж. Рутка, є пухлини головного мозку, астроцитома, медуллобластома, клітинна біологія та генетика, та нові стратегії лікування пацієнтів. Такі стратегії необхідні для пацієнтів з астроцитоми, оскільки вона  є найбільш поширеним типом злоякісної пухлини головного мозку, що виникає усередині центральної нервової системи (ЦНС) і звичайно призводить до летального результату, незважаючи на всі форми традиційної терапії.  Але таки стратегії можуть бути розраховані тільки за рахунок покращення розуміння основних клітинних і генетичних змін, які супроводжують ці новоутворення.

Протягом багатьох років лабораторія проф. Дж. Рутки  була зосереджена на двох областях, пов’язаних з дослідженнями щодо астроцитоми: 1) цитоскелетно-матричні взаємодії і 2) механізмах контролю клітинного циклу. Знання, отримані з цих досліджень, можуть бути переведені у відносно короткий проміжок часу в нові терапевтичні стратегії, які мають як наукову так і клінічну цінність. Нещодавно лабораторія проф. Дж. Рутки  ідентифікувала новий ген-супресор пухлин на хромосомі 10q24 – званий HSUFU, який інактивується в декількох спорадичних медуллобластомах. У запланованих майбутніх дослідженнях лабораторія сподівається вивчити можливість того, що HSUFU може служити в якості нової мети для терапії медуллобластоми.