Акція до Всесвітнього дня боротьби з туберкульозом

24 березня весь світ відзначає Всесвітній день боротьби з туберкульозом. Щороку в Україні реєструється 30000 нових випадків захворювання на туберкульоз. Кожен шостий хворий помирає, хоча сьогодні це захворювання виліковне. В Україні недовиявляється близько 25% випадків хворих на ТБ.
Окрім питання своєчасного виявлення туберкульозу та дотримання правильного лікування пацієнтів, постає ще одна проблема – недостатня обізнаність про туберкульоз як серед медичних працівників, так і серед населення України.
Соціальна стигматизація та дискримінація, яких зазнають пацієнти та їх близьке оточення – актуальна проблема не однієї людини чи конкретної спільноти, а суспільства і цілому.

21 березня 2019 р. В 11.00 у прес-центрі «Одесит» відбулась прес-конференція, присвячена Всесвітньому дню боротьби з туберкульозом (ТБ), що традиційно відзначатиметься у всьому світі у неділю, 24 березня.

У прес-конференції прийняли участь:
– Талалаєв Костянтин Олександрович, проректор Одеського Національного Медичного Університету;
-Кучеренко Людмила Радіївна, завідуюча відділенням Клініки, дружньої до молоді, КНП «Міська студентська поліклініка» Одеської міської ради;
– Талалаєва Олена Петрівна, голова правління ГО «Молодіжний центр розвитку»;
– Люшненко Світлана – завідувач філією ВБФ «Деполь Україна» в м.Одеса.

На прес-конференції обговорили питання про:

– Забезпечення профілактичної роботи;
– Важливість своєчасного виявлення ТБ;
– Використання скринінгового опитування,
– Проведення роз’яснювальної роботи щодо попередження соціальної стигматизації та дискримінації, яких зазнають пацієнти та їх близьке оточення;
– Участь Одеської міської ради у вирішенні проблем з туберкульозом.

22 березня 2019 р., в 12.00 перед головним учбовим корпусом Одеського Національного Медичного Університету (вул. Ольгіївська, 4), відбудеться вулична акція, студентський флеш-моб, присвячені Всесвітньому дню боротьби з туберкульозом.

В рамках акції Одеського Національного Медичного Університету студенти проведуть:

-скринінг опитування для виявлення людей, які потребують обстеження на туберкульоз;
-розповсюдження інформаційних матеріалів з питань туберкульозу (основні симптоми туберкульозу).
Всі бажаючі зможуть пройти обстеження в пересувному флюорографі.

Захід організовано Одеським Національним Медичним Університетом спільно з проектом “Прискорена відповідь на епідемії ВІЛ/ТБ серед ключових груп в містах Східної Європи та Центральної Азії” ГО «Молодіжний центр розвитку” за підтримки Одеської міської ради та МБФ “Альянс громадського здоров’я”, КПН «Міської студентської поліклініки» Одеської міської ради.
В акції приймуть участь волонтери та спеціалісти ГО «Життя +», Одеської обласної організації Товариства Червоного Хреста України, ГО «Батьки за вакцинацію», ГО «Медична правда», ГО «12 кроків», БО «БФ «Волна», БФ «Веселка».
Пересувний флюорограф надано КНП «Одеським обласним центром соціально-небезпечних хвороб».

Запрошуємо прийняти участь у акції!