100 видатних випускників (Проф. Карпенко)

Карпенко Юрій Іванович- доктор медичних наук, професор, лікар вищої категорії, завідувач кафедри внутрішньої медицини №1 з курсом серцево-судинної патології ОНМедУ, керівник регіонального центру кардіохірургії  Одеської обласної клінічної лікарні, кращий лікар – аритмолог України (2012 р.), нагороджений дипломом «Золотий стимулятор», лауреат конкурсу «Люди справи»(2011р.) та рейтингу «Народне визнання 2017». І всі його нагороди і звання  – закономірні: «Я закохався у цю патологію і вирішив присвятити їй все життя».
Юрій Іванович закінчив Одеський державний медичний інститут у 1983 році, після чого навчався більш ніж в 20 країнах світу, тому не дивно, що саме він на сьогодні є провідним вченим у галузі застосування малоінвазивних методик лікування порушень серцевого ритму. Щороку Юрій Іванович виконує близько 600 операцій.  Ним вперше в Україні було запроваджено методику катетерної абляції для лікування порушень серцевого ритму. Нині професор володіє найбільшим досвідом виконання катетерних операцій у хворих з порушенням ритму з використанням  навігаційних систем електро-анатомічного картування в країнах ближнього зарубіжжя. Є автором понад 180  наукових праць,  у тому числі у міжнародних наукових виданнях. Щорічно приймає учать у наукових конференціях, більшість з яких – з міжнародною участю.
Під  керівництвом професора Карпенко на базі регіонального центру кардіохірургії проводиться балонна ангіопластика та коронарне стентування, операції на відкритому серці, такі як: заміна клапанів серця, аорто-коронарне шунтування та інші складні кардіохірургічні операції.
Юрій Іванович є прикладом справжнього майстра своєї справи, але, не дивлячись на постійну зайнятість, приділяє багато уваги молодим лікарям та студентам.