100 видатних випускників

Запорожченко Борис Сергійович — український хірург, доктор медичних наук, професор, Заслужений лікар України, лауреат Державної премії України в галузі науки і техніки, кавалер ордена князя Ярослава Мудрого V ступеня, член президії правління Асоціації хірургів України.
Народився у 1941 році в Любашівці. Після закінчення Одеського медичного інституту працював лікарем.
 Через деякий час йому запропонували працювати в Одеському медичному університеті. Спочатку він був ординатором, а вже з 2001 року Борис Сергійович став завідуючим кафедрою хірургії № 2. Саме тоді, протягом 4 років, був завідуючим хірургічною клінікою Українського НДІ морської медицини.
В 1994 році Борис Сергійович   захистив кадидатську дисертацію на тему: «Органозберігаючи операції при виразковій хворобі дванадцятипалої кишки у плавскладу морського транспорту”. А вже у 1998 році йому було присвоєно вчений ступінь доктора медичних наук після защіти дисертаціі на тему: “Патогенетичне обгрунтування комплексного лікування гострого панкреатиту”.
Їм була розроблена унікальна система хірургічного лікування печінки і підшлункової залози.
Борис Сергійович – лауреат Державної премії України в галузі науки і техніки 2009 року за роботу «Розробка та впровадження нових методів діагностики і хірургічного лікування захворювань підшлункової залози».
Борис Сергійович  є автором більш ніж 320 наукових робіт, присвячених різним проблемам невідкладної абдомінальної хірургії.
У 1997 році Запорожченко Борису Сергійовичу було присвоєно звання Заслуженого лікаря України, а у 2009 році- лауреата Державної премії України в галузі науки и техніки.
Борис Сергійович  є членом Міжнародної асоціації хірургів гепатопанкреатології, Європейскої асоціації ендоскопічної хірургії, редакційних колегій 7 спеціализованих журналів з хірургії, Почетним членом Академії медичних наук Республіки Беларусь,  головою Одеського обласного центру хірургії печінки та підшлункової залози.